Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Implanty zębów Warszawa

Celem nowoczesnej chirurgii jest ratowanie zębów z poważnymi zmianami chorobowymi, które jeszcze parę lat temu były po prostu usuwane oraz wstawienia implantów zębowych. Dzięki rozwojowi innych dziedzin współczesnej stomatologii (takich jak protetyka czy endodoncja), udaje się utrzymać w jamie ustnej, nawet bardzo zniszczone zęby. Chirurgia jest chyba najmniej „lubianą” specjalizacją spośród wszystkich dziedzin leczenia naszego uzębienia. Dla wielu z nas, pierwszą myślą związaną z nią, jest bolesne „rwanie” zęba. Tymczasem ta „zła sława” chirurgii (na którą z resztą nie zasługuje) w dzisiejszych czasach to nieprawda, czego dowodem jest nasz gabinet w Warszawie.

W dobie skutecznych znieczuleń, które są standardem przy usuwaniu zębów oraz nowoczesnych narzędzi do ekstrakcji, usunięcie zęba to praktycznie bezbolesny i krótki zabieg. Należy pamiętać, że ekstrakcje zębów są tylko jedną z metod postępowania w chirurgii stomatologicznej, a dodatkowo przeprowadzanym coraz rzadziej. Chirurgia dziś, to nie tylko ekstrakcje, ale także rozmaite zabiegi operacyjne w jamie ustnej i w jej bliskich obszarach. Priorytetem dla współczesnej chirurgii są działania, które w większości mają za zadanie zachowanie własnego zęba. Specjalność ta wspomaga także inne obszary stomatologii-endodoncję, protetykę, ortodoncję czy periodontologię. Stwierdzenie, że głównym celem chirurgii stomatologicznej jest usuwanie zębów, to tak, jakby powiedzieć, że chirurgia ogólna to tylko wycinanie narządów ciała. Warto pamiętać, że stomatolog – tak, jak każdy inny lekarz nie decyduje się na postepowanie chirurgiczne, jeżeli nie musi i nie wymaga tego stan kliniczny. Jedynie w sytuacjach, kiedy inne leczenie zawodzi-decyduje się na zabieg usunięcia zęba, który może być zastąpiony przez specjalny implant wszczepiany przez naszych lekarzy w Warszawie.

zadowolona pacjentka na fotelu dentystycznym

Implanty zębowe w Warszawie – dobre rozwiązanie w przypadku konieczności wyrwania zęba

Rozpocznijmy od nieszczęsnego „rwania” zębów i zaznaczmy kolejny raz, że zabieg usunięcia zęba jest wykonywany naprawdę w ostateczności, tylko gdy nie ma już możliwości innego leczenia (zachowawczego, endodontycznego). Następną rzeczą, jaką należy zapamiętać na zawsze, to to, że nie ma ani odrobiny prawdy w stwierdzeniu: „Bolał mnie ząb- to wyrwałem”. Istnieje wiele wskazań do usunięcia zęba, jednak sam ból nie jest wystarczającym uzasadnieniem. Najczęściej o ekstrakcji zęba decydują: bardzo zaawansowane stany chorobowe, urazy mechaniczne zębów lub wskazania ortodontyczne. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że usuwając zęba, tracimy go raz na zawsze, dlatego też wiele osób decyduje się na założenie implantów w naszej warszawskiej klinice.

Pamiętajmy o przestrzeganiu paru zaleceń (takich jak: nie spożywanie gorących posiłków, unikanie płukania jamy ustnej czy okresowe zaprzestanie palenia tytoniu) bezpośrednio po ekstrakcji zęba. Pozwoli to na prawidłowe wygojenie się rany pozabiegowej i uniknięcie pojawienia się nieprzyjemnego powikłania w postaci tzw. suchego zębodołu. Jest to miejscowy stan zapalny rany poekstrakcyjnej, powstały w wyniku utraty skrzepu z gojącego się miejsca. Pojawienie się mocnych dolegliwości bólowych około 2-3 dni po usunięciu zęba, powinno skłonić nas do wizyty u lekarza dentysty. Stomatolog po dokładnym zbadaniu miejsca, przepłucze je a następnie założy leczniczy opatrunek do zębodołu. W przypadku całkowitego wyleczenia wiele osób decyduje się na założenie implantów u naszych warszawskich lekarzy, dzięki którym nasz uśmiech będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak przed zabiegiem wyrywania zęba.

Implanty zębowe w Warszawie – usuwanie ósemek

Część osób, która zmuszona była do usunięcia ósemek decyduje się na założenie implantów zębowych w Warszawie. Jednak w jakich przypadkach należy pozbyć się zęba mądrości? Zdarza się, że powodem ekstrakcji jest tzw. zatrzymany ząb. Dotyczy to najczęściej ósemek, czyli zębów mądrości. Ząb zatrzymany to ząb, który z jakiegoś powodu, zamiast wyrosnąć przez dziąsło jak inne zęby, pozostał w tkance kostnej szczęki lub żuchwy. Może być on całkowicie otoczony ze wszystkich stron kością lub tylko częściowo tak, że fragment korony jest widoczny w jamie ustnej. W niektórych przypadkach zdarza się, że zatrzymane ósemki wrastają poziomo w kość lub w sąsiednie zęby. U pewnej grupy pacjentów, zatrzymane ósemki zwykle nie powodują poważnych dolegliwości, bywa jednak, że stają się one powodem powstawania stanów zapalnych, torbieli czy stwarzają trudności w zachowaniu prawidłowej higieny.

Wskazaniami do chirurgicznego usunięcia zęba zatrzymanego są utrzymujące się dolegliwości, takie jak: uciążliwe bóle, nawracające stany zapalne, utworzenie torbieli czy ucisk na sąsiadujący ząb, powodujący jego niszczenie. Przed planowanym zabiegiem wskazane jest wykonanie tzw. pantomogramu, czyli zdjęcia rentgenowskiego wszystkich zębów i struktur szczęki i żuchwy na jednym obrazie. Na tej podstawie stomatolog ustala pozycję i ułożenie zatrzymanego zęba. W późniejszym okresie istnieje również możliwość założenia implantów zębowych w naszej klinice w Warszawie, na co decyduje się coraz więcej Pacjentów.

 

Implanty zębowe a leczenie torbieli

Torbiel korzeniowa to patologiczna zmiana w kości szczęki lub żuchwy. Powstaje na skutek długotrwale toczących się zaawansowanych procesów zapalnych w okolicy korzeni zębów. Jej rozwój początkowo przebiega bezobjawowo, przez co często bywa wykrywana przypadkowo podczas kontrolnego zdjęcia rentgenowskiego. Dalszy wzrost może powodować dolegliwości bólowe oraz pojawienie się wewnątrzustnego wygórowania na szczęce lub żuchwie. Mniejsze torbiele często udaje się wyleczyć dzięki odpowiednio wcześnie przeprowadzonemu leczeniu endodontycznemu przyczynowego zęba. Większe torbiele natomiast, wymagają już interwencji chirurgicznej, która zwykle łączy się z resekcją korzenia zęba (czyli usunięcia samego wierzchołka korzenia) a czasem także i jego ekstrakcją (czyli usunięcia całego zęba). Rozwijająca się torbiel, „zjada kość” a więc powoduje ubytek w kości, który po wyłuszczeniu torbieli zwykle wypełnia się materiałem kościozastępczym, mającym na celu odbudowę zdrowej tkanki kostnej. Usunięcie zęba dla wielu osób może być problematyczne, dlatego też specjalnie dla nich przygotowaliśmy korzystną ofertę implantów zębowych w Warszawie.

unit dentystyczny

Implanty zębowe dla każdego

Chirurgia stomatologiczna wspomaga także inne dziedziny stomatologii również te związane z implantami zębowymi, lecz nie tylko. Zabiegi chirurgiczne na śluzówce jamy ustnej (periodontologiczne) to głównie różnego rodzaju kiretaże. Polegają one na dokładnym oczyszczeniu patologicznych zmian i zanieczyszczeń ze ścian zęba, które znajdują się pod dziąsłem. Najważniejszym celem kiretażu wykonywanego przez naszych dentystów w Warszawie jest doszczętne usunięcie przyczyn stanu zapalnego oraz odbudowa nowego, zdrowego nabłonka, dzięki czemu ząb ponownie jest sztywno umocowany w kości. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się także korektą wędzidełek języka czy warg. Wędzidełka to pasma śluzówki, które przy nieprawidłowym przyczepie, zaburzonej grubości czy długości mogą przyczyniać się do powstawania różnego rodzaju problemów stomatologicznych. Nierzadko stają się one powodem wad zgryzu, cofania się dziąseł, kłopotów z wymową czy utrzymaniem higieny. W celu eliminacji problemu wykonuje się niewielki zabieg podcięcia lub plastyki wędzidełka. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, jest więc zupełnie bezbolesny.

Bez udziału chirurgii, w niektórych przypadkach niemożliwe stałoby się przeprowadzenie właściwego leczenia stomatologicznego. Często różnego rodzaju patologie w jamie ustnej (narośla, wygórowania kostne) uniemożliwiają prawidłowe wykonanie i utrzymanie protezy zębowej. Nasi warszawscy chirurdzy ponadto, przy współpracy z lekarzami ortodontami, potrafią skorygować nasz zgryz, wprowadzając do łuku zatrzymane czy nieprawidłowo ustawione w kości zęby. Warto więc pamiętać, że chirurgia nie wiąże się tylko z „wyrywaniem” zębów, ale również wstawianiem implantów zębowych.

Implanty zębowe – prosty sposób na piękny uśmiech

Najnowocześniejszą metodą przywrócenia estetyki uśmiechu i funkcji uzębienia w przypadkach braków zębowych jest wstawianie implantów zębowych. Nie dość, że jest to metoda najbardziej innowacyjna to dodatkowo przewyższająca swoimi zaletami inne sposoby zastąpienia braków w uzębieniu. Implanty zębowe odtwarzają wygląd i funkcjonalność naturalnych zębów. Co więcej, są odczuwane przez pacjenta jak własne uzębienie. Implanty są doskonałym rozwiązaniem zarówno przy braku jednego zęba, jak i mnogich ubytków w uzębieniu. Dodatkowo nie wymagają opracowywania (szlifowania) własnych zębów, tak to ma miejsce w przypadku zastosowania mostów protetycznych. Dzięki odtwarzaniu w niemal identyczny sposób działania własnych zębów, wyeliminowane zostają problemy z niedokładnym dopasowaniem uzupełnienia protetycznego czy utrzymaniem higieny. Ponadto, przy implantach zębowych, nie istnieje ryzyko wad wymowy ani trudności w jedzeniu. Należy zaznaczyć, że implanty zębowe wstawiane w naszej klinice w Warszawie są rozwiązaniem bardzo trwałym. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej i regularnym wizytom kontrolnym mogą przetrwać w jamie ustnej przez całe życie pacjenta.

Implanty zębowe – czym one właściwie są?

Implant to niewielka śrubka, która zostaje umieszczona w kości, w ten sposób zastępując korzeń zęba. Do wykonania używany jest tytan. Jest to element w zupełności biokompatybilny, czyli taki gdzie organizm traktuje go jako część siebie, a nie w postaci obcego materiału. W ten sposób dochodzi do trwałego połączenia implantu z otaczającą tkanką kostną tzw. zjawisko osteointegracji czyli stabilne i w pełni naturalne podparcie dla przyszłej korony. Dodatkowo tytan to wytrzymały materiał, który z łatwością znosi wszelkie obciążenia, jakim poddajemy nasze zęby. Implant jest tak osadzany w kości, że staje się on niewidoczny w jamie ustnej. Jest on podstawą dla przyszłego uzupełnienia protetycznego (protezy, korony lub mostu). Oprócz śruby implant składa się także z łącznika, czyli części porcelanowej lub tytanowej, która gwarantuje stabilne połączenie pomiędzy implantem, a koroną. Warto również dodać, że lekarze pracujący w naszej klinice w Warszawie wykonują tego typu zabiegi od wielu lat.

Implant zębowy – jak przebiega leczenie implantologiczne?

Zakładanie implantów w naszej warszawskiej klinice dostępne jest niemalże dla każdego, jednak najważniejszym warunkiem decydującym o możliwości wprowadzenia implantu jest wystarczająca ilość kości. Śruby muszą być dobrze umocowane w tkance kostnej, dlatego bardzo istotna jest zarówno jej ilość jak i jakość. Dlatego, przy planowaniu leczenia implantologicznego, stomatolog wykonuje badania radiologiczne, które umożliwiają dokładną ocenę warunków kostnych w obrębie szczęk. W przypadkach, kiedy ilość kości jest niewystarczająca do przeprowadzenia implantacji, musi być ona poprzedzona zabiegiem chirurgicznym: augmentacją kości lub podniesieniem dna zatoki szczękowej. Są to zabiegi polegające, w ogólnym uproszczeniu, na wprowadzeniu materiału odbudowującego tkankę kostną, dzięki któremu możliwe stanie się osiągnięcie satysfakcjonującego efektu leczenia, czyli stabilnego, mocnego osadzenia śruby implantu.

Zabieg zakładania implantów zębowych składa się z dwóch części. Pierwsza z nich- część chirurgiczna, polega na umieszczeniu w kości śruby. Może wzbudzać to pewien strach, jednak cały zabieg jest dość krótki oraz w pełni bezbolesny, co gwarantują nasi warszawscy stomatolodzy. Ponadto pamiętajmy, że jest to rozwiązanie, które umożliwia odzyskanie komfortu, dorównującemu jedynie własnemu uzębieniu. Zabieg chirurgiczny może również przebiegać w dwojaki sposób, zależnie od decyzji chirurga: jednoetapowo, czyli w czasie jednego zabiegu umieszczone zostają wszystkie części implantu (śruba, śruba gojąca oraz łącznik) lub dwuetapowo, kiedy podczas pierwszego zabiegu zostają umieszczone śruby które następnie zostają zaszyte pod dziąsłem. Po paru miesiącach przeprowadzany jest kolejny zabieg polegający na odsłonięciu implantów i założeniu śrub gojących. Po części chirurgicznej kluczowe jest utrzymanie perfekcyjnej higieny, delikatnie oczyszczając okolicę implantu.

 
Fotolia_158738873_Subscription_XXL123

Implanty zębowe w Warszawie – druga część zabiegu

Drugą częścią zabiegu implantologicznego jest odbudowa protetyczna. Po umieszczeniu implantu, ostatnim etapem poprzedzającym już tylko radość i zadowolenie z nowego zęba, jest wykonanie i zamocowanie uzupełnienia protetycznego. Mogą to być pojedyncze korony lub w przypadkach większych braków-mosty protetyczne. Przy rozległych brakach zębów wykonuje się częściową lub całkowitą protezę opartą na implantach. Cały proces leczenia implantologicznego trwa niekiedy kilka miesięcy, ale pamiętajmy, że problem braków w naszym uzębieniu zostaje rozwiązany raz na zawsze, odtwarzając przy tym niemal fizjologiczne warunki oraz pełną estetykę jamy ustnej. Jeżeli są Państwo zainteresowani tego typu zabiegami serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej kliniki znajdującej się w Warszawie!

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko „wyrywanie” zębów. Celem nowoczesnej chirurgii jest ratowanie zębów z poważnymi zmianami chorobowymi, które jeszcze parę lat temu były po prostu usuwane. Dzięki rozwojowi innych dziedzin współczesnej stomatologii (takich jak protetyka czy endodoncja), udaje się utrzymać w jamie ustnej, nawet bardzo zniszczone zęby. Chirurgia jest chyba najmniej „lubianą” specjalizacją spośród wszystkich dziedzin leczenia naszego uzębienia. Dla wielu z nas, pierwszą myślą związaną z nią, jest bolesne „rwanie” zęba. Tymczasem ta „zła sława” chirurgii (na którą z resztą nie zasługuje) w dzisiejszych czasach to nieprawda. W dobie skutecznych znieczuleń, które są standardem przy usuwaniu zębów oraz nowoczesnych narzędzi do ekstrakcji, usunięcie zęba to praktycznie bezbolesny i krótki zabieg. Należy pamiętać, że ekstrakcje zębów są tylko jedną z metod postępowania w chirurgii stomatologicznej, a dodatkowo przeprowadzanym coraz rzadziej (mówimy o przypadkach znacznego zniszczenia zęba czy niektórych zmian patologicznych). Chirurgia dziś, to nie tylko ekstrakcje, ale także rozmaite zabiegi operacyjne w jamie ustnej i w jej bliskich obszarach. Priorytetem dla współczesnej chirurgii są działania, które w większości mają za zadanie zachowanie własnego zęba. Specjalność ta wspomaga także inne obszary stomatologii-endodoncję, protetykę, ortodoncję czy periodontologię. Stwierdzenie, że głównym celem chirurgii stomatologicznej jest usuwanie zębów, to tak, jakby powiedzieć, że chirurgia ogólna to tylko wycinanie narządów ciała. Warto pamiętać, że stomatolog – tak, jak każdy inny lekarz nie decyduje się na postepowanie chirurgiczne, jeżeli nie musi i nie wymaga tego stan kliniczny. Jedynie w sytuacjach, kiedy inne leczenie zawodzi-decyduje się na zabieg usunięcia zęba.

Cena

Jedna konsultacja implantologiczna100 zł
Implanty system ASTRA TECH 
 – część pierwsza – chirurgiczna3300 zł
 – część druga – protetycznaod 2700 zł
Implanty system STRAUMANN 
 – część pierwsza – chirurgiczna3300 zł
 – część druga – protetycznaod 2700 zł
 Implanty system MIS 
  – część pierwsza – chirurgiczna2500 zł 
  – część druga – protetyczna0d 2300 zł 
Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress